شهاب

 

شهاب درمانگر کل‌نگر و مشاور سلامت فردی است. حوزه تخصصی فعالیت او در زمینه سلامت ذهن-بدن می‌باشد و بیش از پانزده سال است که در شاخه‌های درمانی طب مکمل به درمان، تدریس و تحقیق می‌پردازد.

بیشتر بخوانید

کلاس ها

طراحی داخلی و چیدمان محیط (براساس دانش واستو)   بیشتر←
اصلاح مزاج و طبع شناسی (براساس دانش آیورودا)   بیشتر←

ریکی 

ریکی یکی از روشهای درمانی طب مکمل است که در طبقه‌بندی روشهای زیست‌انرژی-مبنا قرار میگیرد. این گروه از روشها (که ریکی یکی از آنها میباشد) بر نیروی حیاتی ما یا همان زیست‌انرژی (bioenergy) تاثیر میگذارند. حیات هر موجود زنده وابسته به انرژی حیاتی یا نیرویی است که در کالبد فیزیکی و انرژیایی آن جریان دارد. مانند یک برگ که وقتی به شاخه درخت متصل است و از آب و مواد معدنی تغذیه میکند، زنده و سبز است و هنگامیکه مواد لازم به حد کافی به آن نرسد یا از درخت کنده شود خشک میشود و میمیرد. همین قاعده در همه جای طبیعت از جمله بدن ما نیز حاکم است. میزان این زیست انرژی و کارکرد آن ارتباط مستقیم با میزان سلامتی، سرزندگی، پویایی و آرامش ما دارد. پس هنگامیکه سطح این انرژی در جسم و ذهن ما در حد تعادل باشد میتوانیم از سلامتی و شادابی برخوردار باشیم و بالعکس. ریکی یکی از روشهایی است که میتوانیم با کمک آن به تقویت نیروی حیاتی در خودمان و دیگران بپردازیم. امروزه ریکی به عنوان یکی از روشهای مکمل درمانی در نزدیک به ۲۰درصد بیمارستانهای ایالات متحده و مراکز درمانی بسیاری از کشورها به افراد ارائه میگردد.

       درباره

او دوره دیده طب آیورودا، طب سوزنی سوجوک و رویکردی یکپارچه‌نگر به سلامت روان تحت عنوان اقتصاد زیست انرژی (وابسته به دانشکده طب انرژی امریکا) است. همچنین دوره دیده سلامت ذهن و جسم بر اساس علم چی‌گانگ زیر نظر آکادمی علوم شرقی می‌باشد. او عضو انجمن طب مکمل دانشگاه تهران، انجمن بین‌المللی ریکی امریکا و انجمن طب سوزنی سوجوک روسیه است.

در سال ۲۰۰۶  فعالیت آموزشی خود را در زمینه مدیریت ذهن با تدریس رشته‌های خود هیپنوتیزم و برنامه‌ریزی عصبی-کلامی (NLP) آغاز نمود. همزمان فعالیت‌های آموزشی و بهگری خود را در حوزه زیست‌انرژی شروع کرد. اکنون بیش از یک دهه است که به تدریس دوره‌های رِیکی و کارونا رِیکی نیز مشغول می‌باشد. او فعالیتهای آموزشی خود را مبتنی بر روانشناسی موج چهارم به پیش برد و اکنون به عنوان مدرس آکادمی بین‌المللی مایندفولنس به تدریس مایندفولنس مشغول است.

شهاب معتقد است سلامت حاصل برخورداری از یک سبک زندگی سالم است. درحقیقت هرکس نیاز دارد بیاموزد چگونه از طریق کاهش استرس و همچنین مدیریت ابعاد مختلف سبک زندگی مانند تغذیه، خواب، تحرک، روابط و بعد معنوی می‌تواند به تعادل و تقویت نیروی شفای ذاتی و درونی خود بپردازد. از اینرو او معتقد است یک درمان کامل و کارآمد همیشه با شکلی از آموزش همراه است.

درحال حاضر وورک‌شاپ های هماهنگ‌سازی ذهن-بدن، مدیریت استرس و رویکرد انرژیایی به سلامت را برگزار می کند و مشاوره سلامت بر اساس طب آیورودا را بصورت جلسات فردی دارد.